Kamera Şakası Gibi Ama Değil! Öğretmene 8 Bin TL Maaş Teklif Ettiler

Duyduklarını ve gördükleriniz kamera şakası değil gerçek! Atanamaya öğretmenler her fırsatta tepkisini dile getirirken sosyal medyada gündem olan bir video kahretti.

Bir kurs merkezine iş görüşmesine giden öğretmene 8 bin TL maaş teklif edildi. Öğretmen bir video çekerek yaşanılanları anlattı. “Sinirden ağlayacağım” sözleriyle videoya başlayan öğretmen isyan etti. Genç öğretmen şunları söyledi:

“8 BİN LİRA MAAŞ VERİYOR”

“8 bin lira veriyorlar arkadaşlar. Çocuğum dese ki okuyacağım okuma derim. İlkokul lise üniversite okusun ama bir dükkan açsam, ticaret yapsa çok iyi para kazanır. gelişimini her türlü tamamlar. Beni profesörler incelemiş ‘ders anlatabiliyorsun’ diyerek formasyonum belli. Adam bana gelmiş küçücük kurs merkezi ben İTÜ’den gelen adamı alırım diyor. Ben bu bölgede yaşadığım için sana gelmişim. Sen bunu nasıl söylüyorsun. Büyük kurs merkezi 8 bin TL maaş veriyor. Öğrenciden 30 bin TL alıyor, öğretmeni harcıyor. Adam sabah 9’da gel akşam 6’da çık diyor, 8 bin lira maaş veriyor. Bana deneyim soruyor. Yeni mezun olmuş birisine deneyim soruyor. Ben çalışıp geldim, staj yapıyorsun orada deneyim kazanıyorsun. Profesör, baş öğretmen puan veriyor. Formasyonu başarıyla tamamladıysan öğretmensindir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir