12 Suç Kaydı Vardı, Okula ‘Güvenlik’ Olarak Aldılar: 40 Kız Öğrenciyi İstismar Etti!

İstanbul’da lisede akıl almaz skandallar zinciri ortaya çıktı. 12 ayrı suçtan kaydı olan Hakan Kabak isimli bir kişi Avcılar’da bir liseye özel güvenlik görevlisi olarak alındı. 2022 yılında yaşanan olayda 15 yaşındaki beş kız çocuğu, okul yönetimine verdiği dilekçe ile Güvenlik Görevlisi Hakan Kabak’ın cinsel istismarına maruz bırakıldıklarını belirtti. Bir kız çocuğu ise istismarın yanında bir de Kabak’ın kendisini okul bahçesinde banka kelepçelediğini ve okuldan ayrılmasına engel olduğunu anlattı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Kabak, kız öğrencilere “Fiziğin çok güzel, yarın tayt giy. Hoşuma gittin…” şeklinde mesajlar attı. Kabak’ın cep telefonun da kız öğrencilerin fotoğrafları da bulundu.

GÖZALTINA ALINDI, SERBEST BIRAKILDI

14 Şubat 2022’de bir gün gözaltında tutulan Hakan Kabak, yurtdışına çıkış yasağı ve haftada iki gün imza atması şartıyla serbest bırakıldı. Kabak ifadesinde, kendisine iftira atıldığını, okul polisinin de hep güvenlik kulübesinde bulunduğunu iddia etti. Mahkeme, kısa süre sonra da Kabak hakkındaki adli kontrol kararını kaldırdı.

12 SUÇ KAYDI!

Kabak hakkında her çocuk için ayrı ayrı “çocuğa karşı cinsel taciz” suçundan ve banka kelepçelediği çocuk için de “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan kamu davası açıldı. Kabak’ın mahkemeye sunulan adli sicil kaydında ise 12 ayrı suç kaydı olduğu bildirildi. Buna rağmen okulda nasıl özel güvenlik görevlisi olarak çalıştığı ise bilinmiyor.

“30-40 ÇOCUK KIZ ÇOCUĞU”

Mağdur avukatlarından Merve Poyraz Özcan, “Okulda 30-40 kız çocuğumuz da sanığın istismar fiilinden mustarip ancak ailelerinden çekindikleri için maalesef konuşamıyorlar. Olay tarihi olan 2022’de mağdur çocuklarımız 9’uncu sınıf öğrencisiydi, şu an bu çocuklar 11’inci sınıfta. Sanık hâkim karşısına ilk kez yarın çıkacak. Burada aslında ailelere çok önemli bir görev düşüyor.Lütfen çocuklarımıza destekleyici olalım, dinleyelim. Bugün ailelerinden çekinip konuşmayan istismar mağduru bir sürü çocuğumuz var. Öte yandan sanık halen tutuklu değil. Okul çevresine gelip hala kız çocuklarına gözdağı vermeye devam ettiğine ilişkin mağdur çocukların iddiası mevcut. Etkin bir yargılama sonucunda sanığın üst sınırdan cezalandırılması gerektiğine inanıyoruz.”okul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir